8 Mayıs 2006 Pazartesi

| Buna ben de inandım, meğer “gerçek”mişiz!

Geçtiğimiz Cumartesi günü, pazarlama bloğu sahipleri olarak Marketing Türkiye’nin davetlisiydik. Bir yuvarlak masa (Bu masalar genellikle yuvarlak olmuyor, adları böyle...) etrafında toplandık ve havadan sudan konuştuk. (Tabii ki bizim havalardan!) Doğrusu benim için işin en heyecan verici yanı, aylardır sanal ortamda sohbet ettiğimiz, şakalaştığımız, derin tartışmalara giriştiğimiz sanal arkadaşlarla “yüz yüze” ve “göz göze” gelmek ve onların “gerçek” olduklarına tanıklık etmek oldu. Tabii bu arada ben de “gerçek” olduğuma inandım. Salt bu bile, Marketing Türkiye’ye defalarca teşekkür etmemize yeter. Diyeceksiniz ki “Siz bir araya gelmek için Marketing Türkiye’nin davetini mi beklemek zorundaydınız?” Evet! Çünkü biz o zamana kadar “sanal”dık ve bu nedenle birbirimizi davet edemezdik. Sanırım, bundan sonra daha kolay!


Serdar Öner’in çektiği yukarıdaki fotoğrafta (Mecazen adı yuvarlak olan masadan kalkmıştık, orası merdiven!) ne kadar gerçek gerçek durduğumuzu siz de görün işte! Ben niye mi öndeyim? Tabii ki masadan en son kalktığım için...

Ayrıntıları daha sonra yazmak üzere bu yuvarlak masa toplantısına katılan pazarlama ve reklam bloglarının “gerçek” sahiplerini tanıtmak isterim: [1] Atölye, Tunç Kılınç (Fark yaratma atölyesi ustası...) [2] Eylülce, Gaye Ör [3] Marketing Türkiye, Günseli Özen Ocakoğlu (Genel Yayın Yönetmeni, ev sahibi...) [4] Elmaaltshift, Fırat Yıldız (’ın kaşları ve alnı!) [5] Molaverrahatla, Arzu Cihangir [6] Brand Box, Onur Yüksel [7] Pazarlama Canavarı, Dr. Zeki Yüksekbilgili (’nin kaşı ve burnu...) [8] Project House, Serhat Akkılıç (O da ev sahiplerinden...) [9] Ana Fikir, Selim Yörük (Aramıza karışan ördek yavrusu... Kanatlanınca uçup bizi bırakmayacak ama...) [10] MarketingMa, Alper Akcan (’ın gözleri ve çok çalışan beyni...) [11] Junior Copywriter, Murat Kaya (Pek junior gibi görünmüyor, onun da adı öyle!) [12] İnteraktif Yaklaşım, Murat Buyurgan [13] Pazarlama ve Başka Şeyler, Serdar Öner (Fotoğrafı onun çektiğini söylemiştim, ama bu kareyi Marketing Türkiye’den Burçin çekti.) [14] Marketallica, Özgür Alaz [15] Blogistan, F. Zeynep Özata (Vallahi ta Eskişehir’den geldi.) [16] Ben. (Biraz ürkmüş gibi duruyorum, çünkü fotoğraf makinası gözüme giriyordu!)

İşte “gerçek”ler... Gelişmeler daha sonra.